# OX4114A-D3-1-12.800-3.3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OX4114A-D3-1-12.800-3.3
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ox4114a-d3-1-12-800-3-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ox4114a-d3-1-12-800-3-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency:** 12.8 MHz
- **Height:** 0.276" (7.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.575" L x 0.382" W (14.60mm x 9.70mm)
- **Type:** OCXO
- **Voltage:** 3.3V