# OX200-DKV-010.0M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OX200-DKV-010.0M
- **Manufacturer:** Connor Winfield
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ox200-dkv-010-0m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ox200-dkv-010-0m#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/77/82/16/7782168-CW940-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Frequency:** 10 MHz
- **Frequency Stability:** ±5ppb
- **Height:** 0.530" (13.46mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** LVCMOS
- **Size:** 1.417" L x 1.063" W (36.00mm x 27.00mm)
- **Type:** VCOCXO
- **Voltage:** 12V