# OX-221-9102-49M152
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OX-221-9102-49M152
- **Manufacturer:** Microchip Technology
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ox-221-9102-49m152
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ox-221-9102-49m152#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 700mA
- **Frequency:** 49.152 MHz
- **Frequency Stability:** 卤5ppb
- **Height:** 0.486" (12.35mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVCMOS
- **Size:** 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
- **Type:** OCXO
- **Voltage:** 3.3V