# OV-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TA-QA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OV-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TA-QA
- **Manufacturer:** Micro Crystal AG
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ov-7604-c7-32-768khz-20ppm-ta-qa
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ov-7604-c7-32-768khz-20ppm-ta-qa#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 0.5A
- **Frequency:** 32.768 kHz
- **Frequency Stability:** 卤20ppm @ 25°C
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.2V ~ 5.5V