# OT2ED8K5JI-111YXC-24.576M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OT2ED8K5JI-111YXC-24.576M
- **Manufacturer:** YXC
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ot2ed8k5ji-111yxc-24-576m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ot2ed8k5ji-111yxc-24-576m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Frequency:** 24.576 MHz
- **Frequency Stability:** 卤10ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.8V ~ 3.3V