# OSTTS19715D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OSTTS19715D
- **Manufacturer:** On Shore Technology Inc.
- **Category:** Terminal Blocks
- **Subcategory:** Headers, Plugs and Sockets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ostts19715d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ostts19715d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Green
- **Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **Number of Levels:** 1
- **Number of Positions:** 19
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 105°C
- **Pitch:** 0.197" (5.00mm)
- **Positions Per Level:** 19
- **Termination Style:** Screw
- **Type:** Plug, Female Sockets
- **Voltage:** 300 V