Part Number: OSTTS19715A Manufacturer: On Shore Technology Inc. Category: Terminal Blocks Subcategory: Headers, Plugs and Sockets Product URL: https://distyparts.com/product/ostts19715a RFQ URL: https://distyparts.com/product/ostts19715a#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/69/50/24/6950242-OSTTS02715A-ND.pdf Summary: OSTTS19715A is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by On Shore Technology Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: OSTTS19715A is a headers, plugs and sockets from On Shore Technology Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Color: Green Mounting Type: Free Hanging (In-Line) Number of Levels: 1 Number of Positions: 19 Operating Temperature: -30°C ~ 105°C Pitch: 0.197" (5.00mm) Positions Per Level: 19 Termination Style: Screw Type: Plug, Female Sockets Voltage: 300 V Wire Gauge or Range: 0.34-2.5mmツイ Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/on-shore-technology-inc Category Page: https://distyparts.com/category/connectors-interconnects/terminal-blocks/headers-plugs-and-sockets Canonical URL: https://distyparts.com/product/ostts19715a