Part Number: OSTHB230181 Manufacturer: On Shore Technology Inc. Category: Terminal Block Accessories Subcategory: Wire to Board Product URL: https://distyparts.com/product/osthb230181 RFQ URL: https://distyparts.com/product/osthb230181#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/70/76/50/7076509-OSTHB020181-ND.pdf Summary: OSTHB230181 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by On Shore Technology Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: OSTHB230181 is a wire to board from On Shore Technology Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Color: Gray Current: 10 A Features: Interlocking (Side) Mating Orientation: Horizontal with Board Mounting Type: Through Hole Number of Levels: 1 Pitch: 0.197" (5.00mm) Positions Per Level: 23 Voltage: 300 V Wire Gauge: 14-20 AWG Wire Termination: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/on-shore-technology-inc Category Page: https://distyparts.com/category/connectors-interconnects/terminal-block-accessories/wire-to-board Canonical URL: https://distyparts.com/product/osthb230181