# OSTHA195150
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OSTHA195150
- **Manufacturer:** On Shore Technology Inc.
- **Category:** Terminal Block Accessories
- **Subcategory:** Wire to Board
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ostha195150
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ostha195150#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Green
- **Current:** 2 A
- **Features:** Lever Actuated
- **Mating Orientation:** Horizontal with Board
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Levels:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)
- **Positions Per Level:** 19
- **Voltage:** 150 V