# OMNI-UNI-30-75-D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OMNI-UNI-30-75-D
- **Manufacturer:** Wakefield-Vette
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Heat Sinks
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/omni-uni-30-75-d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/omni-uni-30-75-d#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/46/28/8546281-345-1575-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Clip, Solder Foot
- **Fin Height:** 2.362" (60.00mm)
- **Length:** 2.953" (75.00mm)
- **Material:** Aluminum
- **Material Finish:** Black Anodized
- **Package Cooled:** TO-220, TO-247, TO-264
- **Shape:** Rectangular, Fins
- **Type:** Board Level, Vertical
- **Width:** 1.181" (30.00mm)