# OH200-51003CV-012.8M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OH200-51003CV-012.8M
- **Manufacturer:** Connor Winfield
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oh200-51003cv-012-8m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oh200-51003cv-012-8m#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/74/21/30/7421303-CW913-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Frequency:** 12.8 MHz
- **Frequency Stability:** ±5ppb
- **Height:** 0.500" (12.70mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 1.417" L x 1.063" W (36.00mm x 27.00mm)
- **Type:** VCOCXO
- **Voltage:** 3.3V