# OH100-50503CF-012.8M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OH100-50503CF-012.8M
- **Manufacturer:** Connor Winfield
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oh100-50503cf-012-8m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oh100-50503cf-012-8m#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/74/09/70/7409704-CW813-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Frequency:** 12.8 MHz
- **Frequency Stability:** ±5ppb
- **Height:** 0.500" (12.70mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
- **Type:** OCXO
- **Voltage:** 3.3V