Part Number: OF86315-FNF Manufacturer: LAIRD TECHNOLOGIES Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/of86315-fnf RFQ URL: https://distyparts.com/product/of86315-fnf#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/51/05/14510519-994-1140-ND.jpg Summary: OF86315-FNF is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LAIRD TECHNOLOGIES and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: OF86315-FNF is a rf antennas from LAIRD TECHNOLOGIES. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Straight Frequency (Center: 868MHz, 915MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 863MHz ~ 876MHz, 902MHz ~ 928MHz Gain: 5.6dBi Height (Max): 27.244" (692.00mm) Ingress Protection: IP67 Mounting Type: Bracket Mount Number of Bands: 2 Termination: N Type Female VSWR: 1.6 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/laird-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/of86315-fnf