# OF86315-FNF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OF86315-FNF
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/of86315-fnf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/of86315-fnf#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/51/05/14510519-994-1140-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Straight
- **Frequency (Center:** 868MHz, 915MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 863MHz ~ 876MHz, 902MHz ~ 928MHz
- **Gain:** 5.6dBi
- **Height (Max):** 27.244" (692.00mm)