# OESL-75-2-7
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OESL-75-2-7
- **Manufacturer:** Kilo International
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Knobs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oesl-75-2-7
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oesl-75-2-7#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/90/61/50/9061500-226-4114-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black Gloss
- **Diameter:** 0.750" (19.05mm), 1.000" (25.40mm) Skirt
- **Features:** 6-32 Set Screw
- **Height:** 0.625" (15.88mm)
- **Indicator:** Line on Top
- **Material:** Metal
- **Shaft Size:** 0.236" (6.00mm)