Part Number: OEM181AM-608S Manufacturer: Nearson Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/oem181am-608s RFQ URL: https://distyparts.com/product/oem181am-608s#rfq Summary: OEM181AM-608S is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Nearson Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: OEM181AM-608S is a rf antennas from Nearson Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Frequency (Center: 608MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Number of Bands: 1 Termination: SMA Male Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/nearson-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/oem181am-608s