# OEM181AM-608S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OEM181AM-608S
- **Manufacturer:** Nearson Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oem181am-608s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oem181am-608s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency (Center:** 608MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)