# OD8020-12LS10A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD8020-12LS10A
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od8020-12ls10a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od8020-12ls10a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** PWM Control, Speed Sensor (Tach)
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Termination:** 4 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 20.00mm