# OD8020-12HS02A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD8020-12HS02A
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od8020-12hs02a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od8020-12hs02a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Locked Rotor Sensor
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 20.00mm