# OD7025-12HHSS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD7025-12HHSS
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od7025-12hhss
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od7025-12hhss#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE
- **Bearing Type:** Sealed Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 70mm L x 70mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 25.00mm