# OD6038-24HBVXC10A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD6038-24HBVXC10A
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od6038-24hbvxc10a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od6038-24hbvxc10a#rfq
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 61.0 CFM (1.71m³/min)
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
- **Noise:** 64.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 21 W
- **RPM:** 10000 RPM
- **Size:** Square - 60mm L x 60mm H
- **Static Pressure:** 1.590 in H2O (396.1 Pa)
- **Termination:** 4 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 38.00mm