# OD6015-12MS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD6015-12MS
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od6015-12ms
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od6015-12ms#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 60mm L x 60mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 15.00mm