# OD5020-24LS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD5020-24LS
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od5020-24ls
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od5020-24ls#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** UR
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 50mm L x 50mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 20.00mm