# OD5015-24MSS01A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD5015-24MSS01A
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od5015-24mss01a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od5015-24mss01a#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/07/79/8507791-1053-1661-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** UR
- **Bearing Type:** Sealed Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Speed Sensor (Tach)
- **Size:** Square - 50mm L x 50mm H
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 15.00mm