# OD5015-12HS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD5015-12HS
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od5015-12hs
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od5015-12hs#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/09/18/8509180-1053-1660-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 50mm L x 50mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 15.00mm