# OD5010-24HS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD5010-24HS
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od5010-24hs
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od5010-24hs#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/06/23/8506231-1053-1225-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** cURus
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 50mm L x 50mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 10.50mm