# OD4015-12MS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD4015-12MS
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od4015-12ms
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od4015-12ms#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/06/23/8506238-1053-1652-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE, cURus
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 40mm L x 40mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 15.00mm