# OD3010-12LSS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD3010-12LSS
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od3010-12lss
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od3010-12lss#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/06/22/8506224-1053-1642-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 3.5 CFM (0.098m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Sealed Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 25.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
- **RPM:** 7000 RPM
- **Size:** Square - 30mm L x 30mm H
- **Static Pressure:** 0.110 in H2O (27.4 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 10.20mm