# OD2-N120W60I2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD2-N120W60I2
- **Manufacturer:** Sick Inc.
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Machine Vision - CamerasSensors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od2-n120w60i2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od2-n120w60i2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Ingress Protection:** IP67 - Dust Tight, Waterproof
- **Installation Distance:** 60.0mm ~ 180.0mm
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 40°C
- **Termination Style:** Cable Leads
- **Type:** 2D Laser Displacement Sensor
- **Voltage:** 12 ~ 24VDC