# OD127AP-48LB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD127AP-48LB
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od127ap-48lb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od127ap-48lb#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 86.0 CFM (2.41m³/min)
- **Approval Agency:** CE, cURus, TUV, UR
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 30.0dB(A)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
- **Power (Watts):** 3.4 W
- **RPM:** 1900 RPM
- **Size:** Square - 127mm L x 127mm H
- **Static Pressure:** 0.230 in H2O (57.3 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 48VDC
- **Width:** 38.50mm