Part Number: OD127-24MB02A Manufacturer: Orion Fans Category: Fans Subcategory: DC Brushless Fans (BLDC) Product URL: https://distyparts.com/product/od127-24mb02a RFQ URL: https://distyparts.com/product/od127-24mb02a#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/38/58/43/385843-1053-1446-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/17/84/8517845-OD127-12HB01A-ND.jpg Summary: OD127-24MB02A is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Orion Fans and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: OD127-24MB02A is a dc brushless fans (bldc) from Orion Fans. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Air Flow: 161.0 CFM (4.51m³/min) Approval Agency: cURus, TUV Bearing Type: Ball Fan Type: Tubeaxial Features: Locked Rotor Sensor Noise: 53.0dB Operating Temperature: -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C) RPM: 2950 RPM Size: Square - 127mm L x 127mm H Static Pressure: 0.350 in H2O (87.2 Pa) Termination: 3 Wire Leads Voltage: 24VDC Width: 38.50mm Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/orion-fans Category Page: https://distyparts.com/category/fans-thermal-management/fans/dc-brushless-fans-bldc Canonical URL: https://distyparts.com/product/od127-24mb02a