# OD127-12LB5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OD127-12LB5
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/od127-12lb5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/od127-12lb5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** PWM Control
- **Operating Temperature:** -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
- **Size:** Square - 127mm L x 127mm H
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 38.50mm