# OCC3DC3BT-155.520M-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OCC3DC3BT-155.520M-TR
- **Manufacturer:** Ascend Frequency Devices
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/occ3dc3bt-155-520m-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/occ3dc3bt-155-520m-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 50mA
- **Frequency:** 155.52 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.079" (2.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V