# OA92AP-22-3WB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OA92AP-22-3WB
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oa92ap-22-3wb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oa92ap-22-3wb#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 22.0 CFM (0.616m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 19.0dB(A)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- **Power (Watts):** 6.00W
- **RPM:** 1900 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 0.090 in H2O (22.4 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 230VAC
- **Width:** 26.00mm