# OA92AP-22-1TB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OA92AP-22-1TB
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oa92ap-22-1tb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oa92ap-22-1tb#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/97/77/8497772-1053-1109-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 35.0 CFM (0.980m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 30.0dB
- **Operating Temperature:** -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- **Power (Watts):** 13.00W
- **RPM:** 3000 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 0.200 in H2O (49.8 Pa)
- **Termination:** 2 Terminals
- **Voltage:** 230VAC
- **Weight:** 0.644 lb (292.11 g)
- **Width:** 26.00mm