# OA80AP-22-3WB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OA80AP-22-3WB
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oa80ap-22-3wb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oa80ap-22-3wb#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/97/40/8497409-1053-1086-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 17.0 CFM (0.476m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 28.0dB
- **Operating Temperature:** -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- **Power (Watts):** 12.00W
- **RPM:** 1950 RPM
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Static Pressure:** 0.070 in H2O (17.4 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 230VAC
- **Width:** 38.00mm