# OA80AP-11/22-1WB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OA80AP-11/22-1WB
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oa80ap-11-22-1wb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oa80ap-11-22-1wb#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/98/24/8498247-1053-1078-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 31.0 CFM (0.868m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Dual Voltage
- **Noise:** 29.0dB
- **Operating Temperature:** -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- **Power (Watts):** 12.00W
- **RPM:** 3000 RPM
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Static Pressure:** 0.240 in H2O (59.8 Pa)
- **Termination:** 4 Wire Leads
- **Voltage:** 115/230VAC
- **Width:** 38.00mm