# OA80AP-11-1WS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OA80AP-11-1WS
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oa80ap-11-1ws
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oa80ap-11-1ws#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/97/40/8497409-1053-1086-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 30.0 CFM (0.840m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 36.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 122°F (-10 ~ 50°C)
- **Power (Watts):** 9.00W
- **RPM:** 3000 RPM
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Static Pressure:** 0.220 in H2O (54.8 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 115VAC
- **Width:** 38.00mm