# OA254AN-22-2TB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OA254AN-22-2TB
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oa254an-22-2tb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oa254an-22-2tb#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 600.0 CFM (16.80m³/min)
- **Approval Agency:** CE, cURus, TUV, UR
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
- **Noise:** 55.0dB(A)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- **Power (Watts):** 45.00W
- **RPM:** 2000 RPM
- **Size:** Round - 254mm Dia
- **Static Pressure:** 0.450 in H2O (112.1 Pa)
- **Termination:** 2 Terminals
- **Voltage:** 230VAC
- **Width:** 89.00mm