# OA200AP-22-1TB1869K
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OA200AP-22-1TB1869K
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oa200ap-22-1tb1869k
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oa200ap-22-1tb1869k#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 485.0 CFM (13.58m³/min)
- **Approval Agency:** CE, cURus, TUV, UR
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Thermal Overload Protector (TOP)
- **Ingress Protection:** IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
- **Noise:** 68.0dB
- **Operating Temperature:** -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
- **Power (Watts):** 105W
- **RPM:** 3300 RPM
- **Size:** Rectangular/Rounded - 220mm L x 200mm H
- **Static Pressure:** 0.930 in H2O (231.7 Pa)
- **Termination:** 2 Terminals
- **Voltage:** 230VAC
- **Weight:** 4.6 lbs (2.1 kg)
- **Width:** 70.00mm