# OA125AP-11-3WB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OA125AP-11-3WB
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oa125ap-11-3wb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oa125ap-11-3wb#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 53.0 CFM (1.48m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 33.0dB(A)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- **Power (Watts):** 11.00W
- **RPM:** 2000 RPM
- **Size:** Square - 120mm L x 120mm H
- **Static Pressure:** 0.110 in H2O (27.4 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 115VAC
- **Width:** 25.00mm