# OA125AP-11-2WB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OA125AP-11-2WB
- **Manufacturer:** Orion Fans
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oa125ap-11-2wb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oa125ap-11-2wb#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/97/28/8497283-1053-1026-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 60.0 CFM (1.68m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 37.0dB
- **Operating Temperature:** -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- **Power (Watts):** 11.00W
- **RPM:** 2500 RPM
- **Size:** Square - 120mm L x 120mm H
- **Static Pressure:** 0.160 in H2O (39.8 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 115VAC
- **Weight:** 0.73 lb (331.12 g)
- **Width:** 25.00mm