# NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3534C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3534C
- **Manufacturer:** NDK America, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nz2520sb-32-768khz-nsa3534c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nz2520sb-32-768khz-nsa3534c#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/64/4-/11/644-1199-6-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 260A
- **Frequency:** 32.768 kHz
- **Frequency Stability:** 卤30ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.8V