# NYW06025012BH-W-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NYW06025012BH-W-12
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nyw06025012bh-w-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nyw06025012bh-w-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 24.5 CFM (0.685m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 36.0dB(A)
- **Power (Watts):** 1.44 W
- **RPM:** 5100 RPM
- **Size:** Square - 60mm L x 60mm H
- **Static Pressure:** 0.366 in H2O (91.2 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 25.00mm