# NYW06025012BH-12(A832)
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NYW06025012BH-12(A832)
- **Manufacturer:** YS Tech USA
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nyw06025012bh-12-a832
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nyw06025012bh-12-a832#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 25.4 CFM (0.711m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** PWM Control
- **Noise:** 34.0dB(A)
- **Power (Watts):** 1.8 W
- **RPM:** 4300 RPM
- **Size:** Square - 60mm L x 60mm H
- **Static Pressure:** 0.217 in H2O (54.1 Pa)
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 25.00mm