# NX51500001
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NX51500001
- **Manufacturer:** Diodes Incorporated
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nx51500001
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nx51500001#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/NX/54/27/NX5427001ZDIDKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 60mA
- **Frequency:** 50 MHz
- **Frequency Stability:** 卤25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.053" (1.35mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVCMOS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V