# NW-PA-ULSC-20-C01-S01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NW-PA-ULSC-20-C01-S01
- **Manufacturer:** NuWaves RF Solutions
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nw-pa-ulsc-20-c01-s01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nw-pa-ulsc-20-c01-s01#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 2.2A
- **Frequency:** 500MHz ~ 6GHz
- **Gain:** 38dB
- **RF Type:** General Purpose
- **Voltage:** 20V ~ 32V