# NSVT45010MW6T1G
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NSVT45010MW6T1G
- **Manufacturer:** On Semiconductor
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nsvt45010mw6t1g
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nsvt45010mw6t1g#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 15nA (ICBO)
- **DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:** 220 @ 2mA, 5V
- **Frequency:** 100MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 150°C (TJ)
- **Power:** 380mW
- **Supplier Device Package:** SC-88/SC70-6/SOT-363
- **Transistor Type:** 2 PNP (Dual)
- **Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:** 650mV @ 5mA, 100mA
- **Voltage:** 45V