# NSCSHHN015PDUNV
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NSCSHHN015PDUNV
- **Manufacturer:** Honeywell
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Pressure Sensors, Transducers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nscshhn015pdunv
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nscshhn015pdunv#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/73/71/14737100-480-3798-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Accuracy:** 卤0.25%
- **Applications:** Board Mount
- **Maximum Pressure:** 卤30PSI (卤206.84kPa)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Pressure:** 卤15PSI (卤103.42kPa)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** 0 mV ~ 155 mV (5V)
- **Output Type:** Wheatstone Bridge
- **Port Size:** Male - 0.16" (3.94mm) Tube, Dual
- **Port Style:** Barbed
- **Pressure Type:** Differential
- **Supplier Device Package:** 4-SIP
- **Termination Style:** PC Pin
- **Voltage:** 1.5V ~ 12V