# NL322522T-220J
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NL322522T-220J
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nl322522t-220j
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nl322522t-220j#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/92/95/78/9295787-445-1101-1-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 110 mA
- **DC Resistance (DCR):** 3.7Ohm Max
- **Frequency:** 20MHz
- **Height:** 0.094" (2.40mm)
- **Inductance:** 22 ÂµH
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Q @ Freq:** 30 @ 2.52MHz
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Supplier Device Package:** 1210
- **Tolerance:** Â±5%